self levening uygulamaları

Self leveling yani kendiliğinden yayılan beton, yüksek akış özelliklerine sahip polimer modifiye çimentodur ve geleneksel betonun aksine, yerleştirmek için aşırı miktarda su ilave edilmesini gerektirmez. Kendiliğinden yayılan beton tipik olarak iç döşeme kaplamalarını monte etmeden önce geleneksel betona benzer veya daha yüksek bir basınç mukavemetine sahip düz ve pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için kullanılır.

Kendinden yayılan beton kategorisinde iki ana malzeme grubu vardır: alt tabakalar ve döşemeler. Alt tabakalar mevcut bir alt döşemenin üzerine monte edilir ve tabaka vinil, vinil bileşimli karo, ahşap, seramik karo ve halı dahil her türlü zemin kaplamasının döşenmesinden önce yüzeydeki herhangi bir düzensizliği düzeltmek için kullanılır. Beton kaplamalar için bazı tipik uygulamalar arasında depo katları, hafif endüstriyel uygulamalar, perakende mağazaları ve kurumsal tesisler bulunmaktadır. Beton kaplamalar ayrıca dekoratif beton bitmiş aşınma yüzeyi üretmek için pigmentli renk boyaları, lekeler, testere kesikleri veya mekanik cilalama alabilirler.

SELF LEVELİNG ŞAP NASIL YAPILIR

İster seramik fayanslar, ister laminat parkeler veya halılar monte edin, kendinden yayılan altlık, pürüzlü, düz olmayan zeminler ve zemin seviyesinin biraz altında olan zeminler için mükemmel bir çözümdür. Kendiliğinden yayılan beton ile çalışmak kolaydır.

Yerden Isıtma: Kendinden yayılan beton döşeme altlığı için mükemmel bir seçimdir, ancak döşeme içi ısıtma sistemine döşendiğinde en iyi seçimdir. Çimento tahtası yerine bir harç yatağı döşemeyi tercih ederseniz, daha uzun sürer, eşit bir yüzey elde etmek daha zordur ve mastarlama işlemi ısıtma kablolarına veya paspaslara zarar verebilir.

Zemin Temizleme: Tüm zemini iyice süpürün ve vakumlayın. Zeminin astarlanması gerekir ve astarın zemine girmesini istersiniz, bunun üzerine kir ve toz oturamaz. Vakum yaparken bir işaretleyiciyi veya bant rulonuzu cebinizde tutun ve mühürlenmesi gereken tahtadaki tüm delikleri veya çatlakları işaretleyin.

Zemin Tamiri: Eğer sıvı düzleme tamamen kaplanmamışsa, elinizde büyük bir karmaşa ile sonuçlanacaksınız ve muhtemelen yeniden dökmek zorunda kalacaksınız. Kontrplaktaki tüm delikleri ve dikişleri kalafat ile kapatın. Beton, bir çivi deliği kadar küçük bir açıklıktan süzülecek, bu yüzden eksiksiz olmalıdır. Bu deliklerin ve çatlakların doldurulması için iyi bir seçim, beyaza giden ancak kuruduktan sonra ortaya çıkan kılcal tiptir, çünkü ne zaman kurulduğunu anlayabilirsiniz. Kontrplak yerine yer döşemeleri olan eski bir ev üzerinde çalışırken, tüm zemini kendinden yapışan çatı kaplamasıyla örtün.

Betonun Dökülmesi: Üreticinin tavsiyeleri doğrultusunda hazırlanan betonu zemine doğru hareket ettirin. Sıçramayı en aza indirmek için mesafeyi düşük tutun. Duvara sıçradıysanız, hemen temizlemeyi düşünmeyin çünkü küçük damlalar hızlı bir şekilde büyük lekelere dönüşebilir. Kuruduktan sonra temizlemek daha kolay olacaktır. Dökümünüzün kalınlığı projenize bağlı olarak değişebilir ancak 1/2 inç ile 3/4 inç arasında kalınlıkta bir kalınlıkta çekim yapın. 3/4 inç’ten fazla olan her şey iki kez dökülmeyi gerektirecektir, ürün torbasının üzerindeki talimatları uygulayınız. Kalınlığı bir ölçüm tırmığı, bir ölçüm şeridi ya da üzerinde istenen kalınlığa sahip bir çubuk ile kontrol edin. Odanın en ucundan başlayın ve kapıya doğru ilerleyin. İnsanların bilmeden zemine zarar vermesini engellemek için, uygulama yapılan bölümün çevresini işaretlemeyi unutmayın.